تاریخ مقاله: 2020-03-25

تولید لیوان کاغذی در خانه

تولید لیوان کاغذی در خانه سوالی است که شاید برای خیلی از کسانی که در گوشه ی ذهن خود ایده ای برای شروع این کسب و کار دارند پیش آمده باشد.

آیا واقعا این امر ممکن است؟

با کدام مدل از دستگاه ها می توانیم تولیدی خود را در خانه راه اندازی کنیم؟

چقدر فضا احتیاج است؟!!

سوالاتی از این قبیل معمولا در ذهن کسانی که تازه می خواهند به این عرصه پا بگذارند زیاد است و البته که پاسخ های نهایی و خصوصی سازی شده ی آن در دست کارشناسان شرکت TFT است.

اما در این مقاله سعی می کنیم که بخشی از این سوالات را پاسخ دهیم.

برای اینکه ببینیم آیا می توانیم این کارگاه تولیدی را در خانه راه اندازی کنیم یا خیر ابتدا احتیاج به دانستن ابعاد دستگاه های تولید لیوان کاغذی داریم و اطلاعاتی از این قبیل داریم.

 

ابعاد دستگاه تولید لیوان کاغذی

ابعاد دستگاه های تولید لیوان کاغذی بسته به سایز آن متغییر است چرا که اندازه های طول و عرض و ارتفاع در هرکدام از مدل ها یک مقدار به خصوصی است و اغلب طراحی شاسی به گونه ای است که پاسخگوی نیاز های دستگاه مانند :

سرعت تولید،سایز لیوان تولیدی،امکانات اضافه ی بر روی دستگاه و.... باشد.

به عنوان مثال می توان گفت دستگاه TL-150A که یک دستگاه تولید لیوان کاغذی با ابعاد 2.7 *1.2 *1.6 می باشد و امکانات اضافه ای از قبیل شوتینگ ، دستگاه شمارش لیوان ، بسته بندی و... بر روی آن قرار ندارد نمونه ی مناسبی برای تولید خانگی لیوان کاغذی به شمار می آید. چرا که این دستگاه علاوه بر اینکه در گروه دستگاه های تولید لیوان کاغذی با سرعت متوسط به حساب می آید ، از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است و قابلیت کار به صورت سه شیفت و  مداوم را نیز داراست

پس در نتیجه اولین نکته در رابطه با تولید خانگی ابعاد دستگاه تولید لیوان کاغذی بود که در اینجا به آن پرداختیم. باید توجه داشت دستگاه های گروه سرعت بالا (High speed) قابلیت تولید خانگی را ندارند چرا که علاوه بر ابعاد بزرگتر این دستگاه امکاناتی از قبیل جمع کن لیوان، جمع کن ضایعات ، شمارشگر و ... را داراست و در فضا های کوچک قابل استفاده نیست. برای نمونه ی این دستگاه می توانیم به دستگاه TL-22D اشاره کرد.

همچنین سایز لیوان تولیدی نیز در ابعاد دستگاه موثر است.

خوب در ادامه باید به سایر جنبه های تولید لیوان کاغذی در خانه بپردازیم تا ببینیم که آیا این امر ممکن یا غیر ممکن است!

صدا و آلودگی صوتی دستگاه های لیوان کاغذی

آلودگی صوتی دستگاه تولید لیوان کاغذی با صدای تولید شده توسط یک ماشین در حال متوقف برابر است اما در اینجا این نکته حائز اهمیت است که دستگاه های تولید لیوان کاغذی به دو دسته تقسیم می شوند که دسته ی اول احتیاج به کمپرسور باد دارند و دسته ی دوم احتیاجی به هوای فشرده ندارند.

دستگاه TL150A یا TL-22D نمونه ای از دستگاه هایی هستند که با هوای فشرده کار می کنند. در مقابل دستگاه TL-110 نمونه از سری دستگاه هایی است که احتیاجی به پمپ باد ندارند.

در واقع دستگاه هایی که احتیاج به پمپ باد دارند حداکثر صدای تولیدی صدای کمپرسور هواست (برای دستگاه های کوچک پمپ باد 100 لیتری نیز کافی است.) و برای دستگاه هایی که احتیاج به هوای فشرده ندارند حداکثر صدا مربوط به خود دستگاه است که صدای بسیار کمی(ماشین متوقف روشن) را ایجاد می کند.

علاوه بر همه اینها باید به نکاتی جزئی برای تولید لیوان کاغذی در خانه پرداخت

 

محل مناسب برای تولید لیوان کاغذی

اولین شرط رعایت اصول بهداشتی و همچنین امنیت محل تولید است به گونه ای که محل تولیدی باید عاری از هرگونه ضایعه ی غیر بهداشتی باشد و همچنین اصول ایمنی به طور کامل رعایت شده باشد.

برای این محل باید چهار قسمت اصلی در نظر گرفته شده باشد:

 

محل انبار مواد اولیه

این محل مکانی برای نگهداری کاغذ ورودی به کارگاه برای تولید می باشد که به هیچ عنوان نباید مرطوب یا در معرض تابش خورشید باشد.

ورود حیوانات موذی به این محل بسیار زیان بخش است و همچنین رعایت اصول ایمنی نگهداری از کاغذ و جلوگیری از آتش سوزی نکته به شدت حائز اهمیت است.

 

محل تولید و بسته بندی

در این محل دستگاه و خط تولید اتوماتیک یا دستی بسته بندی قرار می گیرد این محل باید کاملا بهداشتی باشد و اصول ایمنی در رابطه با دستگاه و اپراتور به طور کامل رعایت شود.

در این مکان امکانات مورد نیاز اپراتور دستگاه باید به طور کامل تامین شده باشد.

 

محل انبار محصولات تولیدی

در این محل محصولات تولیدی بسته بندی شده قرار می گیرد. در این محل باید رعایت نکات ایمنی در رابطه با نگهداری محصولات کاغذی به طور کامل رعایت شود و همچنین باید نکات بهداشتی به طور کامل رعایت شود.

 

محل انبار ضایعات

در این مکان ضایعات خط تولید نگهداری می شود. در تولید حجم بالا این ضایعات را می توان به مراکز بازیافت کاغذ با قیمت نسبتا مناسبی فروخت اما در مورد کاغذ این مبلغ آنقدری نیست که بتوان روی آن حساب باز کرد اما در مورد یک خط تولید ظروف آلومینیومی می توان بر روی مبلغ حاصل از فروش ضایعات یک حساب جداگانه ای را باز کرد.

 

در این مقاله سعی کردیم توضیح مفید و مختصری در رابطه با اینکه چگونه می توان این جمله ی "تولید لیوان کاغذی در خانه" را محقق کرد ارائه دهیم.

همچنین شما می توانید جهت دریافت مشاوره ی رایگان و ارتباط با کارشناسان ما به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

پیروز و سر بلند باشید

شرکت TFTcommerce

تگ ها : تولید لیوان کاغذی در خانه , ابعاد دستگاه تولید لیوان کاغذی , تولیدی لیوان کاغذ در خانه , کارگاه خانگی لیوان کاغذی , صدای دستگاه لیوان کاغذی , اندازه ی دستگاه لیوان کاغذی , حجم دستگاه لیوان کاغذی , ارتفاع دستگاه لیوان کاغذی , تولیدی لیوان کاغذی