تاریخ مقاله: 2017-07-11

مقدمه

ارتقاء سطح بهداشت و سلامت  جامعه، روند رشد و توسعه اقتصادی اجتماعی ازپيامد های حمايت توليد کنندگان داخلی در جهت بهينه سازی کالاهای توليدی خود، افزايش بهره وری و به عبارتی ارتقاء کيفيت توليد و کاهش هزينه ها با استفاده از منابع موجود است. در راستای پيشبرد اهداف  فوق و دستيابی به توليداتی با کيفيت بهتر و سالم تر با در نظر داشتن مسائل زيست محيطی، کنترل آلودگی وتلاش برای  کاهش توليد زباله های ماندگار و غير قابل باز يافت از ارکان رشد و توسعه اقتصادی – اجتماعی است که شرکت تجهیز فناوری تهران گامی موثر را در این جهت برداشته است. با توجه به اينکه جهان به سلامت و بهداشت  ساکنين خويش مي انديشد و در اين راستا حفظ محيط زيست از آلاينده های گوناگون به صورت يک هدف مستمر و کليدی در تصميمات جهانی و مردمی در آمده است، با تلاش مبتکرين، توليدات مورد استفاده بشر نيز به اين سمت حرکت مي کند تا هم در زمان استفاده و هم در شکل ضايعات، خطری را متوجه محيط زندگی بشر ننموده و قابل بازيافت باشد.

در عصر حاضر با توجه به منسوخ شدن ظرو ف پلاستيکی، آنچه حضور پر رنگ تر و مصارف بيشتر در زندگی انسانها به خود اختصاص داده است، استفاده از ظروف کاغذی يا مقوايی اعم از بشقاب و ليوان و ... مي باشد که در مقياس ا نبوه و به اشکال مختلف توليد ميگردد. از لحاظ کيفي در مقايسه با ظروف يکبار مصرف پلاستيکي، اين ظروف به لحاظ کيفيت دارای استحکام، تنوع در طرح و رنگ بوده، بسيار شکيل تر و سالم تر و برای مشتری مطلوب تر است. در عين حال کاربرد های مختلفی برای اين ظروف در نظر گرفته شده است.

در مقايسه با ظروف يکبا ر مصرف پلاستيکی که حدود 300 تا 500 سال زمان برای تجزيه آنها طی مي شود و در عين حال که تجزيه اي غير مفيد برای خاک می باشد، ظرف کاغذی بسيار سريعتر از ظروف پلاستيکی، قابل تجزيه در خاک بوده و قابل بازيافت در مصارف مختلف صنعتی می باشد. اين ظروف دارای مصارف متنوعی مانند استفاده برای غذا و آب و رستوران ها و آبخوری ها، برای مصارف پزشکی، بسته بندی های مختلف دارويی مثل پاکت ها ی ضد عفونت  و ديگر موارد مر بوط به کل صنايع بسته بندی را مي تواند پوشش دهد. از طرفی عدم وابستگی به مواد نفتی ، مصرف انرژی کمتر در فرايند توليد و امکان استفاده در صنايع مختلف، از ويژگيــهای منحصر به فرد اين محصولات مي باشد. لذا با توجه به موارد فوق توليد اين محصول صــد در صـــد مقرون به صرفه بوده،

به ويژه به لحاظ بهداشتی و زيست محيطی دارای اهميت ويژه ای است .

در حال حاضر با توجه به افزايش قيمت نفت در بازارهای جهانی نسبت به سالهای قبل، ظروف پلاستيکی، افزايش قيمت قابل توجهی پيدا کرده، در نتيجه ظروف يـکبار مصرف کاغذی دارای قيمت تمام شده يکسانی است ضمن آنکه تهديدی برای سلامتي افراد محسوب نمی شود. ظروف پلاستيکي که در ترکيب آنها بيسفنول A يا BPA به کار رفته است، مقادير اندکي از اين ماده را به مواد غذايی موجود در ظرف پس مي‌دهند و سلامت انسان‌ها را به خطر مي‌اندازند. بيسفنول A در توليد رزين های اپوکسی و پلاستيکهای پلی کربنات مورده اســـتفــاده قرار می گيرد. اين پلاستيکها در بسياری از بسته بندی های مواد غذايي و نوشيدنی ها استفاده می شوند.50 سال است، محصولاتی که از بيسفنول توليد می شوند در سطح جهان مصرف می شوند. اين ماده در توليد پلي استرها، پلی سولفونها و کتونهای پلی اتر به عنوان آنتی اکسيدانت در بعضی از پلاستسايزرها و به عنوان بازدارنده در پليمريزاسيون PVC استفاده می شود. يک بررسي جديد نشان مي‌دهد که  اين ماده شيميايي مي‌تواند موجب بروز بيماري‌هاي قلبي و ديابت شود.
بيسفنول
A موجب سختي و عدم شکنندگي پلاستيک مي‌شود و در شيشه‌هاي شير کودکان، شيشه‌هاي آب‌معدني و حتي قوطي‌هاي کنسرو نيزموجود می باشد. رزين اپوکسی نيز به عنوان پوشش داخلي اکثر ظروف غذا و نوشيدنی مورد استفاده قرار مي گيرد.اين ماده بر روی سيستم هورمونی بدن اثرات مخربی دارد.انتقال استايرن تا حدودی وابسته به ميزان چربی غذای داخل ظرف می باشد. هر چه ميزان چربی غذا بيشتر باشد استايرن بيشتری انتقال می نمايد. بعضی از موادی که در نوشيدنی ها يافت می شوند، مانند الکل يا اسيدی که در چای ليمو می باشد نيز باعث انتقال استايرن می گردد. تحقيقات نشان می دهد که استايرن بر ميزان هورمون استروژن تأثير گذار است که به نوبه خود می تواند باعث توليد مشکلات تيروئيد و عادات ماهيانه نامنظم در خانمها وديگر مشکلات وابسته به هورمون مانند سرطان سينه و سرطان پرستات گردد. اگر انسان به صورت دراز مدت تحت تماس با مقادير کم استايرن قرار گيرد احتمال بروز مشکلات زير نيز وجود دارد.

  • کمبود پلاکت و همو گلوبين
  • ناهنجاری های لنفی و کروموزنی
  • اثرات نوروتاکسيک(مخدر اعصاب) به دليل تجمع استايرين در بافت مغر و نخاع و اعصاب پيرامونی، می شود که منجر به احساس خستگی، حالات عصبی، مشکل خواب و ديگر مشکلات حاد يا مزمن مرتبط با سيستم عصبی می گردد.

انتقال استايرن به داخل نوشيدنی که در داخل آن قرار دارد در هر استفاده %0.025  می باشد.شايد به نظر برسد که اين عدد مقدار کمی است اما اگر به شيوه ايي متفاوت آنرا مورد بررسی قرار دهيم به نتايج متفاوتي دست ميابيم: اگر شما هر روز 4 بار در مدت 3 سال از ليوان فوم نوشيدنی بنوشيد اين بدين معناست که شما يک ليوان کامل استايرنی را در طول اين سه سال خورده ايد.