تاریخ مقاله: 2017-02-15

 

 

دستگاه های ظروف الومینیومی

در جهان ظروف آلومینیومی جایگزین ظروف یکبار مصرف پت می شوند.
همانطور که می دانید هر محصولی که در مجاورت موادغذایی نگهداری می شوند، باید از درجه غذایی برخوردار باشد. نگهداری موادغذایی گرم در مجاورت ظروف پت به آزادسازی «منومرها» و ترکیب آن با محتویات ظروف منجر می شود که اثر سرطان زا و آلرژی زایی دارند.
شفافیت و یا شیری رنگ بودن ظروف یک بار مصرف، دلیلی برای مناسب بودن این ظروف برای مصرف محسوب نمی شود.

براساس تعاریف استاندارد موجود، ظروف پلی پروپیلن و پلی اتیلن برای نگهداری موادغذایی مناسب نیستند، از این رو در تمام مکانهای عمومی و معتبر" ادارات و شرکتهای خصوصی و...، برای سرو نوشیدنی های گرم از ظروف کاغذی استفاده می شود.
فویل های آلومینیومی هم با امکان نگهداری حرارت در موادغذایی ظروف مناسبی محسوب می شوند .
ظروف پت به علت تجزیه ناپذیر بودن آن به عنوان یک معضل محیط زیستی است، در حالی که ظروف آلومینیومی در فعل و انفعالات ذوب کردن به خلوص اولیه برمی گردد؛ ظروف پت از گرانولهای پتروشیمی با هزینه پایین تولید می شود که هزینه بازیافت آن بالاست.
 

یکی از دستگاههایی که در این مجموعه بفروش میرسد و در شاخص کیفی و بهداشتی بالا عرضه می گردد دستگاه ظروف آلومینیومی یکبار مصرف در ابعاد و اندازه های مختلف و با برند تجاری می باشد که محصولات دستگاه ظروف المینیومی با توجه به شاخص های سلامت جایگزین بسیار مناسبی برای ظروف یکبار مصرف پلی اتیلنی و فومی می باشد وبه دلیل  خواص فیزیکی فلز آلومینیوم  از رشد باکتری و میکرو ارگانها جلوگیری می نماید و تاثیرات مخرب زیست محیطی را در بر ندارد. همچنین این ظروف سبک و مقاوم ودارای قابلیت بازیافت می باشند.همچنین ضایعاتی که در حین تولید بوجود می ایند نیز قابلیت فروش و بازگشت به چرخه تولید را دارند.این یکی از مزیتهای بزرگ و غیر قابل انکار ظروف المینیومی است.