کاغذ جداره دوم لیوان

کاغذ جداره دوم لیوان

یکی از پرکاربردترین انواع لیوان‌های کاغذی، لیوان کاغذی دوجداره است. این نوع لیوان‌ها بیشتر برای سرو نوشیدنی‌های گرم همچون چای و قهوه مناسب هستند. لیوان‌های کاغذی دوجداره، تفاوت‌های زیادی با لیوان کاغذی تک جداره دارند که مهم‌ترین آن نیز تفاوت در ساختار و نوع کاغذ جداره دوم لیوان است. ما در این مقاله از وبسایت تجهیز فناوری تهران، به سراغ معرفی کاغذ جداره دوم لیوان کاغذی رفته‌ایم و تمام اطلاعات لازم درمورد این کاغذ را به شما ارائه کرده‌ایم. از این رو، اگر شما نیز قصد ورود به بازار تولید لیوان کاغذی را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لیوان کاغذی دوجداره چیست؟

پیش از هر چیز بهتر است ابتدا با لیوان کاغذی دوجداره آشنا شوید. لیوان‌های کاغذی دوجداره، نوع خاصی از لیوان‌های کاغذی هستند که از دو لایه کاغذ مخصوص تولید می‌شوند. میان این دو لایه نیز یک لایه عایق قرار دارد که در آن لایه، هوا محبوس شده است. به این صورت، این نوع لیوان‌ها، خاصیت عایق حرارتی پیدا کرده و مدت زمان بیشتری دمای نوشیدنی داخل لیوان را حفظ می‌کنند. همچنین، وجود این لایه و جداره دوم در لیوان دوجداره، از انتقال گرما و حرارت نوشیدنی به دست فرد نیز ممانعت می‌کند.

لایه داخلی این لیوان، به‌عنوان عایق حرارتی عمل می‌کند و معمولاً از یک کاغذ پلی‌اتیلنی که در برابر رطوبت مقاوم است، تهیه می‌شود. وجود لایه‌ی پلی‌اتیلن روی کاغذ، از نفوذ رطوبت مایعات به بیرون از لیوان جلوگیری می‌کند. لایه بیرونی لیوان کاغذی دوجداره نیز از کاغذ مخصوص که استحکام و سختی بیشتری دارد، تولید می‌شود. این لایه، لیوان را در برابر حرارت و فشار محافظت می‌کند و شکل لیوان را حفظ می‌کند.

ساختار لیوان کاغذی دوجداره و جنس کاغذهایی که در ساخت هریک از جداره‌های این لیوان به کار رفته است، باعث می‌شود تا دمای نوشیدنی‌ها در این لیوان حداقل به مدت 30 دقیقه حفظ شوند. همچنین، کیفیت و مزه‌ی نوشیدنی نیز در لیوان کاغذی دوجداره، به هیچ وجه تغییر نمی‌کند.

انواع لیوان کاغذی دوجداره

لیوان‌های کاغذی دوجداره نیز مانند لیوان‌های کاغذی معمولی، انواع مختلفی دارند. در ادامه با انواع لیوان کاغذی دوجداره بیشتر آشنا خواهیم شد.

 1. لیوان کاغذی دوجداره ساده:

اولین نوع از لیوان‌های کاغذی دوجداره، لیوان‌های ساده هستند. این لیوان‌ها هیچ نوع طرح یا چاچی ندارند و در ابعاد مختلف و با ظرفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. این نوع لیوان‌ها معمولاً از جنس کاغذ کرافت ایرانی تولید می‌شوند.

 1. لیوان کاغذی دوجداره کرکره‌ای:

زیباترین و جالب‌ترین نوع لیوان کاغذی دوجداره، لیوان‌های کرکره‌ای هستند. سطح بیرونی این نوع لیوان‎‌ها، از کاغذهای کرکره‌ای ساخته شده است که مانع از انتقال حرارت و دمای نوشیدنی به دست فرد می‌شود. این نوع لیوان‌های دوجداره، معمولاً طرح یا چاپ خاصی ندارند و در اکثر مواقع به صورت تک رنگ تولید می‌شوند.

 1. لیوان کاغذی دوجداره هالو:

لیوان دوجداره هالو یکی دیگر از انواع لیوان‌های کاغذی دوجداره است که طراحی خاص و ویژه‌ای دارد. جداره‌ی دوم این لیوان، صاف و بدون موج است و از قسمت پایین، خم شده و سپس به جداره‌ی اول لیوان متصل شده است. این خم شدن جداره‌ی دوم لیوان، فاصله‌ای میان جداره‌ی اول و دوم لیوان ایجاد می‌کند که باعث می‌شود انتقال حرارت از داخل لیوان به بیرون، دیرتر انجام شود.

لیوان‌های دوجداره‌ی هالو، طراحی‌های مختلف و متنوعی دارند. شما می‌توانید انواع مختلفی از لیوان هالو را در بازار پیدا کنید.

 1. لیوان کاغذی دوجداره امباس:

لیوان دوجداره امباس نیز نوع دیگری از انواع لیوان‌های دوجداره هستند. این مدل لیوان‌ها معمولاً یک طرح برجسته و زیبا دارند و به دلیل ساختار خاصی که دارند، از انتقال سریع حرارت نوشیدنی درون لیوان به بیرون، جلوگیری می‌کنند.

 1. لیوان کاغذی سه جداره:

لیوان‌های سه جداره نیز یکی دیگر از انواع لیوان‌های چند جداره هستند که به دلیل کیفیت خوب و ساختار خاصی که دارند، بیشتر برای سرو نوشیدنی‌های گرم مورد استفاده قرار می‌گیرند. لایه‌ی داخلی این نوع لیوان‌ها، با یک لایه پلی‌اتیلن پوشش داده شده است تا در برابر مایعات مقاوم شوند. لایه دوم، یک لایه‌ی صاف بدون موج است و لایه یا جداره آخر نیز یک لایه موجدار است. ازاین‌رو، لیوان‌های کاغذی سه جداره بهترین گزینه برای سرو نوشیدنی‌های گرم بیرون‌بر هستند.

کاغذ جداره دوم لیوان

ویژگی‌های کاغذ جداره دوم لیوان کاغذی

کاغذی که برای ساخت جداره دوم لیوان کاغذی مورد استفاده قرار می‌گیرد، انواع مختلفی دارد. این کاغذ می‌تواند از جنس کاغذ کرافت، کاغذ مات، کاغذ گلاسه و یا حتی کاغذ GC4 باشد. اما هر نوع کاغذی که به‌عنوان کاغذ جداره دوم لیوان مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید ویژگی‌های مهم زیر را داشته باشد.

 1. ضخامت زیاد:

کاغذ جداره دوم لیوان باید ضخامت بالایی داشته باشد تا بتواند به خوبی در برابر حرارت، رطوبت و فشار مقاومت کند. به‌همین دلیل، معمولاً برای تولید جداره دوم لیوان کاغذی، از کاغذهایی با گرماژ بالا و ضخامت زیاد استفاده می‌شود.

 1. عایق حرارتی:

کاغذ جداره دوم باید دارای ویژگی عایق حرارتی باشد. زیرا کاربرد اصلی این لایه، جلوگیری از انتقال حرارت نوشیدنی داخل لیوان به خارج از لیوان است.

 1. قابلیت چاپ خوب:

سطح این کاغذ باید کاملاً صاف و یکدست باشد تا کیفیت طرح چاپ شده روی آن حفظ شود. به همین دلیل، در بیشتر مواقع کاغذ جداره دوم لیوان کاغذی از جنس کاغذ گلاسه است که کیفیت چاپ بسیار خوبی دارد.

 1. قابلیت بازیافت:

کاغذ جداره دوم لیوان نیز مانند کاغذ جداره اول، قابل بازیافت است و هیچ آسیبی به طبیعت و محیط زیست وارد نمی‌کند.

کمربند جداره دوم لیوان کاغذی

کمربند جداره دوم لیوان کاغذی، نوعی کاغذ یا مقوا است که دور لیوان‌های تک جداره پیچیده می‌شود. این کمربند مانع از انتقال حرارت نوشیدنی داخل لیوان به دست فرد می‌شود. همچنین، به حفظ بهتر دمای نوشیدنی داخل لیوان نیز کمک می‌کند. به‌همین دلیل بسیاری از افراد این کمربند را با کاغذ جداره دوم لیوان، اشتباه می‌گیرند. اما باید به این نکته دقت داشته باشید که لیوان‌های کاغذی که از کمربند جداره دوم استفاده می‌کنند با لیوان‌های دوجداره فرق دارند. زیرا ساختار لیوان‌های دوجداره به‌گونه‌ای است که یک لایه‌ی عایق هوا در میان جداره‌ی اول و دوم آن وجود دارد. اما در این نوع لیوان‌ها تنها از یک کاغذ یا مقوای مخصوص که معمولاً از جنس کاغذ کرافت است، استفاده شده تا مقاومت حرارتی لیوان را افزایش دهند.

قیمت خرید کاغذ جداره دوم لیوان

عوامل متعددی هستند که در تعیین قیمت کاغذ جداره دوم لیوان تأثیر می‌گذارند. این عوامل عبارتند از:

 1. جنس کاغذ:

اولین و مهم‌ترین فاکتوری که در تعیین قیمت کاغذ جداره دوم لیوان مؤثر است، جنس و نوع کاغذی است که در ساخت جداره دوم لیوان مورد استفاده قرار گرفته است. همانطور که اشاره کردیم، جداره دوم لیوان کاغذی را می‌توان با استفاده از کاغذهای مختلفی تولید کرد. هریک از این کاغذها نیز بسته به ویژگی‌های خاصی که دارند، از قیمت متفاوتی برخوردار هستند. به‌طورمثال، کاغذ جداره دوم لیوان تولید داخل، معمولاً قیمت کمتری از کاغذ جداره دوم وارداتی دارد.

 1. ضخامت و گرماژ کاغذ جداره دوم لیوان:

هرچه ضخامت و گرماژ کاغذ جداره دوم لیوان، بیشتر باشد، قیمت خرید کاغذ جداره دوم نیز بیشتر است. زیرا کاغذهایی که ضخامت بیشتری دارند، مواد بیشتری برای تولید نیاز دارند. به همین دلیل قیمت آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. این نکته را نیز فراموش نکنید که ضخامت کاغذ جداره دوم لیوان نباید از حد مشخصی کمتر باشد تا بتواند عایق حرارتی خوبی باشد.

 1. شرایط بازار:

از آنجایی که بعضی از کاغذهای جداره دوم لیوان‌های کاغذی وارداتی هستند، قیمت ارز و دلار و شرایط تقاضای بازار نیز در تعیین قیمت این کاغذها تأثیر می‌گذارد.

 1. تعداد و حجم سفارش:

آخرین عامل مؤثر در قیمت این کاغذها نیز، تیراژ و تعداد سفارش است. هرچه تعداد سفارش شما بیشتر باشد، قیمت نهایی خرید کاغذ جداره دوم، برای شما کمتر خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *