تولید لیوان کاغذی:

تولید لیوان کاغذی برعکس ظاهر ساده آن یکی از شغل های پر درآمد میتواند باشد، چرا که راه اندازی خط تولید لیوان کاغذی بر خلاف مابقی کسب و کار ها به سرمایه اولیه کمتری نیازمند است، و در عین حال سود خوبی نیز دارد. به این دلیل که مصرف ظروف یکبار مصرف کاغذی از جمله تولید لیوان کاغذی امروزه به طور بسیار چشم گیری در بین افراد جا افتاده است.

 همچنین در مجموعه های مختلف مانند: کافی شاپ ها، رستوران ها، هتل ها، تالار و مراسمات خانوادگی، و… که تعداد میهمانان آنان بالاست، لیوان کاغذی گزینه خوبی میتواند باشد،زیرا  نیاز به شستشو ندارد و از طرفی استفاده از لیوان کاغذی به سلامت انسان آسیب نمیزند چرا که از مواد شیمیایی پلاستیکی و مضر تهیه و ساخته نشده است پس میتوان برای تمامی نوشیدنی های سرد و گرم مورد استفاده قرار گیرد.. 

بازار فروش لیوان کاغذی به صورت عمده می باشد و گفتنیست که نیاز نیست شما  تولیدات خود را به صورت دونه ایی بفروشید. 

به عنوان مثال: برای همکاری با یک هتل یا کافی شاپ که مشتری های نسبتا بالایی دارند شما باید به صورت ماهانه یا هفتگی، عمده و تعداد بالا میتوانید تولید لیوان کاغذی داشته باشید.

 پس توجه به این موضوع  که تولید و فروش شما به صورت یکبار با هر مجموعه نخواهد بود و شما دائما در حال تولید و فروش به آن مجموعه هستید، بسیار حائز اهمیت است.

شروع تولید لیوان کاغذی: 

برای شروع تولید لیوان کاغذی نیازی به اجاره یا خرید فضای خیلی زیاد ندارید شما میتوانید با استفاده از یک فضای کوچک هم شروع کرده و تولید را راه اندازی کنید، همچنین برای شروع کار نیازی به خرید چندین دستگاه ندارید میتواند با یک الی دو دستگاه شروع به تولید کرده و بعد ها با گسترش و فروش کارتون دستگاه های جدید خریداری کرده و فضای بزرگ تری را به تولید اختصاص دهید. 

حتی میتوانید برای شروع کار تولید لیوان کاغذی از دستگاه های استوک و دست دوم سالم از شرکت های معتبر تهیه کنید که هر دستگاه به طور میانگین میتواند قیمت نزدیک به ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان داشته باشد، با این روش  هزینه های اولیه خود را کاهش داده و خط تولید خود را راحت تر سریع تر راه اندازی خواهید  کرد.. 

محبوبیت لیوان کاغذی:

لیوان های پلاستیکی که در ابتدا وارد بازار شدند به دلیل استفاده از پلاستیک و مواد مضری که در اثر استفاده از نوشیدنی های داغ در این لیوان ها بود و باعث سرطان افراد میشد محبوبیت خود را از دست دادند اما در مقابل لیوان های کاغذی که در آن زمان تازه وارد بازار شده بودند محبوبیت خود را بدست آوردند.

لیوان های کاغذی هیچ گونه مواد شیمیایی و مضر پلاستیکی داخلشان به کار نرفته و همین امر باعث محبوبیت آنها شد، زیرا  میتوان از آن برای تمامی نوشیدنی های گرم و سرد و حتی بعضی از مواد های غذایی مانند لیوان پاپ کورن که در سایز های مختلف وجود دارد و در میان مردم برای ذرت و… محبوب است استفاده گردد.

تعداد تولید و درآمد 

همانطور که در ابتدای صفحه گفته شد، دستگاه های تولید لیوان کاغذی انواع مختلفی دارند اما به طور میانگین بخوایم حساب کنیم هر دستگاه در ساعت قابلیت تولید حداقل ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ لیوان کاغذی را دارد، با در نظر گرفتن هزینه برق مصرفی، مواد اولیه، و…. هر لیوان میانگین برای شما ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان در میاد که شما میتواند در فروش عمده خود هر کدام را به مبلغ حداقل ۳۵۰ بفروش برسانید.

 و البته باید گفته شود که تمامی هزینه های ذکر شده در این مقاله به صورت میانگین بوده و احتمال کاهش یا افزایش در کار نیز میباشد، میتوانید با استعلام چند مورد ساده این هزینه ها را به دست بیارید. 

 دستگاه های تولید لیوان کاغذی میتوانند به صورت دو شیفت در روز کار کرده و همانطور که گفته شد در هر ساعت ۳۰۰۰ لیوان تولید کنند. اگردستگاه به طور میانگین 12 ساعت در روز فعال باشد ، متوجه تعداد تولید چشم گیری آن خواهید شد.

دستگاه تولید لیوان کاغذی
بهترین دستگاه تولید لیوان کاغذی

کسب در آمد دیگر در کنار تولید لیوان کاغذی

همانطور که میدانید امروزه بازار تبلیغات در کشور بسیار رونق گرفته و هر کسب و کاری به روش های مختلف مشغول تبلیغات و نمایش  خود به مردم است. ما در کنار تولید لیوان کاغذی برای مجموعه های بزرگ میتوانیم دستگاه چاپ نیز تهیه کرده و بستر تبلیغات آن را هم فراهم کنید که در این حالت شما میتوانید برای هر یک عدد لیوان خود که در صورت عادی به مبلغ ۳۵۰ تومان به فروش میرساندید مبلغ ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان قیمت گذاری کنید. 

این نوع تبلیغات به تازگی رونق بسیار زیادی گرفته چون تعداد مصرف لیوان های کاغذی در بین افراد بالا رفته و صاحبان کسب و کار ها برای تبلیغات کسب و کار خود لیوان با طرح، مشخصات و لوگوی خود سفارش داده و به صورت هدایای تبلیغاتی یا برای مراسم و همایش های مجموعه بزرگ استفاده می کنند تا دیده شوند. 

بسیاری از مجموعه هایی که لیوان های یکبار مصرف استفاده دارند برای سفارش، چاپ طرح مورد نظر خود را هم سفارش میدهند تا به برندینگ و اعتبار مجموعه خود کمک نمایند. پس متوجه این موضوع هستیم که یکی از کوچک ترین راه ها در کنار خط تولید میتواند کلی در امد جانبی داشته باشد یا میتوانیم در کنار خط تولید لیوان کاغذی، خط تولید ظروف دیگر مانند دیس کاغذی، پیش دستی، سفره و… راه اندازی کنیم، که هرکدام از آنها میتوانند مشتریان خاص خود را داشته باشند.

نکته کلیدی:

 همانطور که شما با مطالعه این مقاله به کلیاتی  از روند تولید لیوان کاغذی  رسیدید خیلی از افراد هم شروع به تولید و راه اندازی همین کار کرده اند، فقط کافیست مقداری خلاقیت درطراحی و کار با کیفیت بالا و هزینه مناسب به مشتریان خود پیشنهاد و ارائه دهید و موفقیت خود را در این حوزه بالا ببرید. 

 

پست های مرتبط

1 thoughts on “تولید لیوان کاغذی

  1. ابراهیم احمدی گفت:

    سلام خدمت شما قیمت دستگاه tl150میخواستم بدونم و اینکه برای شروع کار مناسب هستش این دستگاه.بعد اینکه راجب مواد اولیه یه توضیحی بدید و راجب چاپ روی لیوان.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *