کاغذ لیوان

کاغذ لیوان

اگر قصد ورود به بازار تولید لیوان کاغذی را دارید و می‌خواهید با کاغذ لیوان که اصلی‌ترین ماده‌ی اولیه‌ی این کار است، آشنا شوید، در این مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله از وبسایت تجهیز فناوری تهران، به سراغ معرفی کاغذ لیوان رفته‌ایم و تلاش می‌کنیم با ارائه‌ی اطلاعات کاربردی و جدید، شما را با کاغذ لیوان کاغذی و انواع آن آشنا کنیم.

 سپس بازار خرید و فروش کاغذ لیوان را بررسی کرده تا به قیمت کاغذ لیوان کاغذی برسیم. همچنین، در پایان این مقاله نیز شما را با مراحل آماده سازی و تولید لیوان کاغذی آشنا خواهیم کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال کسب سود بیشتر از بازار تولید لیوان کاغذی هستید، از خواندن این مقاله غافل نشوید.

کاغذ لیوان کاغذی چیست؟

برای تولید لیوان کاغذی، تنها به یک ماده‌ی اولیه نیاز داریم، آن هم کاغذ لیوان کاغذی است. کاغذ لیوان کاغذی، یک نوع کاغذ خاص است که یک رو یا هر دو روی آن، با استفاده از محلول پلی‌اتیلنی، پوشش داده شده است. وجود لایه‌ی پلی‌اتیلنی روی کاغذ، خاصیت ضدآب به آن می‌بخشد و باعث می‌شود زمانی که مایعات داخل لیوان ریخته می‌شوند، لیوان تغییر شکل نداده و مایعات نیز به بیرون لیوان، نفوذ نکنند.

این کاغذها در گرماژهای مختلفی تولید می‌شوند و در ابعاد مشخصی، برش می‌خورند. سپس طرح‌های مختلف عمومی و اختصاصی روی آن‌ها چاپ می‌شود و آماده‌ی تولید لیوان می‌شود.

بیشتر کاغذهای تولید لیوان کاغذی از خارج از کشور به ایران وارد می‌شوند. این کاغذها بیشتر در کشورهای کره، چین، اندونزی و هند تولید می‌شوند و با کیفیت‌های مختلف به کشور وارد می‌شود. البته، بعضی از این کاغذها در داخل کشور نیز تولید می‌شوند. شما می‌توانید بسته به نیاز خود و ویژگی‌هایی که از کاغذ لیوان انتظار دارید، نسبت به خرید کاغذ لیوان ایرانی یا خارجی، اقدام کنید. در ادامه، توضیحات بیشتری درمورد انواع این کاغذها می‌دهیم تا تفاوت این کاغذها را بهتر متوجه شوید.

انواع کاغذ لیوان

همانطورکه اشاره کردیم، کاغذ لیوان انواع مختلفی دارد. این کاغذها را به شکل‌های مختلفی می‌توان دسته‌بندی کرد. اما رایج‌ترین نوع تقسیم‌بندی انواع کاغذ لیوان، تقسیم‌بندی آن‌ها براساس جنس کاغذ است. این کاغذها با توجه به جنس، به 4 دسته‌ی زیر تقسیم می‌شوند.

  1. کاغذ کرافت: کاغذهای کرافت وارداتی هستند و سطح و ظاهر آن‌ها شبیه به کاغذهای کاهی است. این نوع کاغذ لیوان، کیفیت متوسط و قابل قبولی دارد و قیمت آن نیز در مقایسه با کاغذهای گلاسه، کمتر است. این نوع کاغذ، دو رو پلی‌اتیلن هستند و هر دو لایه‌ی داخلی و خارجی آن‌ها با پلی‌اتیلن، پوشیده شده است. به‌همین دلیل، دمای نوشیدنی را نیز تا حد زیادی حفظ می‌کنند. کاغذهای کرافت لیوان کاغذی در ایران تولید نمی‌شوند و لیوان‌های تولیدشده با این کاغذ، مناسب سرو نوشیدنی‌های گرم هستند.
کاغذ لیوان

2. کاغذ گلاسه: کاغذ گلاسه لیوان کاغذی نیز مانند کاغذهای گلاسه معمولی هستند. این کاغذها سطح براق و کاملاً یکدستی دارند که باعث بهبود کیفیت چاپ روی کاغذ می‌شوند. کاغذ گلاسه نیز از نوع کاغذ لیوان‌های وارداتی است که در داخل کشور تولید نمی‌شود. این نوع کاغذها، یک رو پلی‌اتیلن هستند و تنها سطح داخلی کاغذ با پلی‌اتیلن، پوشش داده شده است. اما با این وجود، کاغذهای گلاسه، قیمت بیشتری از کاغذهای دو روی کرافت دارند.

3. کاغذ مات ایرانی: تنها نوع کاغذ لیوان که در داخل کشور تولید می‌شود، کاغذ مات است. این نوع کاغذها، سطح تقریباً یکدستی دارند اما انتخاب مناسبی برای چاپ طرح‌های شلوغ محسوب نمی‌شوند. بهتر است از این مدل کاغذ لیوان برای چاپ طرح‌های ساده و لوگو یا شعار برندها استفاده شود. کاغذهای مات ایرانی هم مانند کاغذ گلاسه، تنها یک لایه پلی‌اتیلن دارند و سطح خارجی آن‌ها روکش پلی‌اتیلن ندارد.

4. کاغذهای جدید GC4: جدیدترین نسل کاغذ لیوان کاغذی، کاغذهای GC4 است. این نوع کاغذ لیوان که باکیفیت‌ترین نوع کاغذ نیز محسوب می‌شود، بهترین انتخاب برای تولید لیوان‌هایی است که جهت سرو نوشیدنی‌های گرم بیرون‌بر استفاده می‌شوند. کاغذ GC4 یک رو پلی‌اتیلن است و سطح آن نیز سفید و یکدست است. کیفیت چاپ روی این نوع کاغذها بسیار عالی و خوب است و لیوان‌های تولیدشده با کاغذ GC4 نیز ویژگی‌های کیفی بسیار خوبی دارند.

بازار خرید و فروش کاغذ لیوان

ازآنجایی‌که بسیاری از این کاغذها از کشورهای خارجی به کشور ما وارد می‌شوند، بازار خرید و فروش کاغذ لیوان بسیار نوسانی است. باتوجه به استفاده‌ی زیاد مردم از لیوان‌های کاغذی، تقاضای خرید کاغذ لیوان جهت تولید لیوان کاغذی، به‌صورت روزانه در کشور بسیار زیاد است. ازاین‌رو، اگر تأمین این کالا به درستی انجام نشود، با چالش‌های زیادی در بازار خرید و فروش کاغذ لیوان روبه‌رو خواهیم شد. به همین دلیل، انتخاب یک شرکت تأمین‌کننده مواد اولیه تولید لیوان کاغذی (مانند شرکت تجهیز فناوری تهران)، که بتواند بهترین کاغذهای لیوان را برای شما تأمین کند، نقش زیادی در موفقیت شما به‌عنوان تولیدکننده، خواهد داشت.

قیمت کاغذ لیوان کاغذی

پس از آشنایی کامل با کاغذ لیوان کاغذی، خوب است که با قیمت کاغذ لیوان کاغذی و عواملی که در تعیین قیمت آن تأثیر می‌گذارند، آشنا شوید. متأسفانه نمی‌توان بازه‌ی قیمتی مشخصی را برای قیمت کاغذ لیوان درنظر گرفت. به همین دلیل، بهتر است با عواملی که در تعیین قیمت این کالا موثر هستند، آشنا شوید. این عوامل عبارتند از:

  1. نوع جنس کاغذ: بعضی از مدل‌های کاغذ لیوان از بعضی مدل‌های دیگر، قیمت بیشتری دارند. به‌عنوان مثال، کاغذ گلاسه از کاغذ مات گران‌تر است. علت این موضوع، بالاتر بودن کیفیت کاغذ است.
  2. ابعاد و گرماژ کاغذ لیوان: همانگونه که اشاره کردیم، کاغذ لیوان در ابعاد و گرماژ مختلفی تولید می‌شود. هرچه گرماژ کاغذ انتخابی شما بیشتر باشد و یا ابعاد بزرگتری داشته باشد، قیمت نهایی آن نیز بیشتر خواهد بود.
  3. نوسانات و قیمت ارز: باتوجه به وارداتی بودن اکثر کاغذهای لیوان کاغذی، بازار ارز و دلار نیز تأثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت کاغذ لیوان دارد.
  4. میزان تقاضای خرید و وضعیت بازار: در زمان‌هایی از سال که میزان تولید لیوان کاغذی بیشتر از فصول دیگر است، تقاضای خرید کاغذ لیوان نیز تا حد زیادی بیشتر می‌شود. این افزایش تقاضا، گاهی باعث افزایش قیمت کاغذ لیوان نیز می‌شود.
  5. برند یا کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی کاغذ لیوان: یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت کاغذ لیوان کاغذی، نام برند یا کارخانه‌ای است که کاغذ را تولید کرده است. هرچه این برند، شناخته‌شده‌تر باشد، قیمت کاغذ تولیدی آن نیز بیشتر خواهد بود.

مراحل آماده سازی کاغذ لیوان تا تولید لیوان کاغذی

حالا که به خوبی با کاغذ لیوان کاغذی آشنا شدید، وقت آن است که به سراغ مراحل آماده سازی کاغذ لیوان برای تولید لیوان کاغذی برویم.

برای تولید کاغذ لیوان کاغذی، ابتدا باید یک محلول پلی‌اتیلنی آماده کرده و یک رو یا دو روی کاغذ را با این محلول، پوشش داد. سپس این کاغذها را در ابعاد مشخصی، برش می‌دهند. در این مرحله، کاغذ لیوان یا همان استروک لیوان کاغذی، برای چاپ فرستاده می‌شود. 

پس از چاپ نیز کاغذها آماده‌ی ورود به فرآیند تولید لیوان هستند. برای تولید لیوان نیز، کاغذ درون دستگاه تولید لیوان کاغذی قرار گرفته و لبه‌های آن با استفاده از دوخت حرارتی، به یکدیگر متصل می‌شوند. دراین مرحله، رول کف کاغذ نیز به استروک لیوان، متصل می‌شود. به این صورت، لیوان کاغذی تولید می‌گردد.

 

مواد اولیه را چگونه تهیه کنیم؟

مواد مورد نیاز برای تولید لیوان کاغذی همان کاغذ می باشد که به صورت چاپ شده و برش خورده موجود می باشد.این مواد هم تولید داخلی دارند و هم نمونه خارجی آن در بازار موجود می باشد. توصیه تجهیز فن آوری تهران برای تهیه مواد شرکت داگلاس می باشد

آیا در خانه میتوان تولید کرد؟

جواب این سوال منفی می باشد. شما به صورت عملی امکان تولید لیوان کاغذی در خانه را ندارید زیرا که این دستگاه ها به صورت صنعتی می باشند و برای تولید نیاز به یک فضای کارگاهی حداقل ۴۰ متر مربع می باشد.

فضای مورد نیاز برای تولید لیوان؟

فضای مورد نیاز برای تولید لیوان کاغذی حداقل ۴۰ متر مربع است که این میزان فضا برای یک دستگاه کافیست و فضای مورد نیاز مواد اولیه و محصولات تولید شده را در بر میگیرد ، محل مورد نظر باید حداقل دارای ۲۵ آمپر برق تک فاز یا ۳ فاز باشد تا با مشکل کمبود برق مواجه نشود.

میانگین سود شروع تولید لیوان کاغذی؟

میزان سود از محصولات تولید شده بستگی به موضوعات مختلفی دارد که برای هر تولید کننده منحصر به فرد می باشد.این موضوعات از قبیل هزینه های تولید ، هزینه های ثابت ، سرمایه در گردش ، تعداد دستگاه ها ، سایز لیوان تولیدی و …. هستند

آیا امکان تولید چندین سایز با یک دستگاه وجود دارد؟

به صورت عملی امکان تولید چندین سایز با یک دستگاه وجود ندارد مگر در موارد خاص که سایز مورد نظر به سایز اصلی دستگاه نزدیک باشد. قالب هایی که سایز آنها به سایز اصلی دستگاه نزدیک نیست باید به صورت دائم تعویض قالب شوند و امکان بازگشت به قالب قبلی وجود ندارد.

شرکت تجهیز فن آوری تهران

لیوان کاغذی:

تولید و عرضه ظروف یکبار مصرف از جمله  تولید لیوان کاغذی یکی از واجبات امروزه افراد میباشد که میتواند اشتغالی مناسب برای راه اندازی کسب و کار و تولید باشد، وقتی میگوییم اشتغالی مناسب به این دلیل است که متقاضیان بسیاری جهت خرید تولیدات شما وجود دارد.

فقط کافی است شما دستگاه تولید لیوان کاغذی با کیفیت تهییه کرده و تولیدات خود را به بهترین نحوه مورد نمایش متقاضیان قرار دهید. 

شرکت تجهیز فن آوری تهران با بیش از 15 سال سابقه تولید دستگاه ظروف یکبار مصرف در خدمت شما عزیزان میباشد تا با کیفیت ترین و اقتصادی ترین دستگاه ها را حتی به صورت اقساطی ارائه دهد. 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *